Berat Kandili Risale I Nur

By | March 1, 2022

Berat Kandili Risale I Nur. (apaçık olan kitab’a andolsun ki, biz onu [kur’anı] mübarek bir gecede indirdik. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim.

Berat kandili, bu akşam… « Nurdan Haber
Berat kandili, bu akşam… « Nurdan Haber from www.nurdanhaber.com

Peygamber efendimiz aleyhissalâtü vesselam bu gece rabbine şöyle dua etmiştir: Bu geceler, elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir. Anlamı ise 'bağışlanmak, temize çıkmak' olarak bilinir.

Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam Bu Gece Rabbine Şöyle Dua Etmiştir:

Berat kandili from nurpenceresi on vimeo. Berat kandili gecesinin mahiyeti ve ö. Saat 20.30'da başlayacak program zoom üzerinden canlı yayınlanacak.

Sana Gereği Gibi Hamd Etmekten Âcizim.

Elbette sizler gibi mücahidler onu kazanmaya çalışacaksınız. Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, senden yine sana iltica ederim. Berat kandili, içlerinde allah’a kulluk görevini yerine getirmede kusur ve yanlışının olduğunu hissedenlerin yüce allah’a yönelerek, o’nun rahmet, şefkat ve mağfiretine sığınabilecekleri, karardığını düşündükleri gönüllerini tövbe ve istiğfarla arındırabilecekleri çok özel bir gecedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Yıllık Kader Programının Yazıldığı Berat Kandili Geldiğinde Talebelerine Tebrik Mesajları Gönderirdi.

(apaçık olan kitab’a andolsun ki, biz onu [kur’anı] mübarek bir gecede indirdik. Berat kandili hakkında resulullah'ın (asm) duası. Peygamber efendimiz (sav) bu gece rabbine şöyle dua etmiştir:

Allah'ım, Azabından Affına, Gazabından Rızana Sığınırım, Senden Yine Sana Iltica Ederim.

Regaib kandili duası berat kandili ile etiketlenen konular regaib gecesi. Elbette sizler gibi mücahidler onu kazanmaya çalışacaksınız. Resulullah aleyhissalâtü vesselam şâban’ın onüçüncü gecesi ümmeti hakkında şefaat niyaz etti,.

Yüksek | Wmv (882Mb) Düşük | Wmv (208Mb) Orta | Mp4 (213Mb) Orta | 3Gp (46Mb) Ses | Mp3 (53Mb) Berat Kandili Ile Alakalı Sohbet.

Onun için elden geldiği kadar kur'anla ve istiğfar ve salavatla meşgul olmak büyük bir kârdır. Berat gecesi elli senelik i̇badet hükmüne geçebilir berat temize çıkma,yanlışlardan temizlenme demektir.kısacası günahlardan temizlenme ve arınma demektir.mübarek ramazan ayını müjdeleyen ramazan ayından önceki en son mübarek gecedir.berat kandili mübarek aya hazırlık ve mübarek ayı temiz bir şekilde günahlardan arınmış bir şekilde karşılamak için son fırsattır. Bu geceler, elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.